GARANTOVANÉ BYDLENÍ LIBEREC

Informace pro zájemce, stávající klienty a spolupracující organizace

KONTAKTY NA GARANTOVANÉ BYDLENÍ LIBEREC
1. máje 863/9, Liberec 3, tel. 601 505 233


Gabriela Suchá

bytová specialistka
sucha@opsnavrat.cz | 602 256 782 

Dominika Raulímová

vedoucí týmu přímé podpory
socialni@opsnavrat.cz | 601 505 233 

Kdo jsme

Garantované bydlení Liberec (GaBL)

Projekt GaBL má za cíl podpořit rodiny i jednotlivce, kteří se v Liberci potýkají s bytovou nouzí. Bydlíte v azylovém domě, na ubytovně, v nevyhovujícím bytě nebo se bojíte, že přijdete v nejbližší době o bydlení? Tak jsme tu právě pro vás. Pomůžeme vám s vyřízením dávek na bydlení či úhradou kauce. Díky spolupráci s nábytkovou bankou vám pomůžeme i s vybavením bytu


Podmínky spolupráce

Naši spolupráci můžeme zahájit po obdržení žádosti o zapojení do projektu. Vyplněnou žádost můžete zaslat e-mailem na adresu socialni@opsnavrat.cz nebo osobně zanést do kanceláře GaBL. V případě potřeby nás také můžete oslovit vyplněním kontaktního formuláře, který naleznete níže. Zanechte nám na sebe kontakt a krátkou zprávu.

Co po vás budeme vyžadovat?
Pravidelně platit nájem
Být dobrým sousedem
Dlouhodobě spolupracovat s týmem podpory Garantovaného bydlení

Nejčastější dotazy

JAK DLOUHO BUDU V PROJEKTU?
Projekt bude trvat do konce roku 2025. Po tuto dobu s vámi budeme v kontaktu a kdykoli k dispozici při jakémkoli problému. Po skončení projektu naše podpora nekončí.

JAK DLOUHO SE ČEKÁ NA BYT?
Hledání vhodného bytu by nemělo trvat déle než 5 měsíců, ale může být i výrazně kratší. Nicméně doba se odvíjí od vašich možností a potřeb a nabídky na bytovém trhu.

KOLIK BUDU PLATIT ZA NÁJEM?
Nájemné je individuální a odvíjí se od různých faktorů od velikosti bytu až po místo, kde se byt nachází. Cenu určuje majitel, ale nebojte, náš realitní makléř vyjedná férové podmínky


Garantované bydlení Liberec - projekt OPZ plus č.: CZ.03.02.01/00/22_101/0001132

Smyslem projektu je podpořit osoby v akutní bytové nouzi nebo bytovou nouzí ohrožené při hledání, získání, zařizování a udržení bydlení. Podpora bude probíhat ve standardních bytech, které jsou dostupné na komerčním trhu s bydlením a bude spočívat v konkrétních garancích pro pronajímatele a podpoře účastníků projektu.